banner87

Melikgazi’den Sosyal Belediyecilik Örneği

Kayseri

Melikgazi’den Sosyal Belediyecilik Örneği

Kayseri

Melikgazi’den Sosyal Belediyecilik Örneği
banner91
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı içerisinde bölge halkından ihtiyaç duyulanlara verilmek ihale 4 milyon 500 bin adet ekmek satın alınacağını söyledi.
Engelli, yaşlı, çalışamayacak kadar rahatsız, kimsesiz, bakıma muhtaç …
Melikgazi Belediyesi olarak her yıl bakıma muhtaç, geçim sıkıntısı içerisinde olan vatandaşları aç bırakmamak için ihale ile ekmek alınarak dağıtımın gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Belediyelerin kuruluş amaçlarından biri de sosyal belediyecilik ilkesidir. Toplumda birlik ve beraberliğin, barış ve huzurun sağlanması, toplumda sosyal dengenin oluşturulması amacı ile belediyelere yasalarla yetki verilmiştir. Bu amaç ile her yıl engelli, yaşlı, çalışamayacak kadar rahatsız, kimsesiz, bakıma muhtaç insanlarımıza ekmek ve aşevlerinden yemek verilmektedir. Bu ilke çerçevesinde 2017 yılı içerisinde 4 milyon 500 bin adet ekmek alımı için ihale yapılacaktır. Yapılacak ihale ile 250 gr. somun ekmeğin, 14 ayrı bölgede, 12 ay boyunca dağıtımı gerçekleştirilecektir.” dedi.
Toplumsal dayanışmaya belediye katkısı
Yaz aylarında istihdamın arttığını ve gündelik çalışmalar ile aile gelirlerinde artış olduğunu ancak kış aylarında inşaat sektörünün sona ermesi ile ailelerin geçimlerinde zorlandığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, dolayısı ile ekmek dağıtımı yaz aylarında daha az kişi ve aileye ekmek yardımında bulunduklarını kış aylarında ise bu sayının arttığını sözlerine ekledi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner89

banner94

banner93